Politiets Kriminalitetsforebyggende Forum (PKF) deler ut reisestipend til 2 medlemmer av PKF. Studieturen planlegges og organiseres av PKF, og gjennomføres samme år som stipendet utdeles. Utdelingen av stipendene skal stimulere det kriminalitetsforebyggende arbeid i Norge. Tildelingen foretas på den årlige nasjonale PKF-konferansen. De som blir tildelt reisestipend fra PKF skal skrive en artikkel om studieturen til fagbladet FOKUS.

Styret i PKF besluttet i 2011 hvem som ble tildelt reisestipend for 2011. Frem til annet kan besluttes av PKF's årsmøte, vil det samme skje kommende år. Tildelingen gjøres til medlemmer som over lengre tid har vist ekstrordinære kvaliteter og resultater i sitt kriminalitetsforebyggende arbeid. Det oppfordres til at medlemmer i PKF melder inn forslag på kandidater.

Forslag sendes til leder av PKF enten på e-post:  Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. eller pr post til Politiets Krimminalitetsforebyggende Forum v/leder Ståle Årdal, Bråtastubben 39, 2074 Eidsvoll Verk.

Ekstra informasjon